FESTIWAL Z UDZIAŁEM POLAKÓW NA GRAN CANARII

Aktualności Imprezy

Pod koniec października 2021 roku w Las Palmas de Gran Canaria, Arucas i La Aldea de San Nicolas odbywa się wystawa integracji kulturowej pięciu krajów z różnych kontynentów: Polski, Bułgarii, Chin, Serbii oraz Indii. Spotkanie zespołów ludowych odbywa się pod nazwą „ V Międzykulturowy Festiwal Gran Canarii” .

Każda z ambasad kulturalnych pokazuje to, co najlepsze ze swojego rodzimego folkloru i talentu. Impreza zaczęła się 23 października w Las Palmas de Gran Canaria prezentacją zespołów tanecznych, następnie odbyła się parada uczestniczących grup na Plaza de Santa Ana.

Festiwal w Las Palmas de Gran Canaria Foto: Czytelnik
Foto: Czytelnik

24 października w Arucas odbyła się kolejna prezentacja grup przedstawicieli każdego kraju z udziałem władz lokalnych i mieszkańców. Nie zabrakło też parady ulicznej grup uczestniczących w festiwalu.

W ostatnim dniu festiwalu, czyli w piątek 29 października warto odwiedzić La Aldea de San Nicolás, gdzie również oprócz prezentacji odbędzie się o godz. 18 parada na Plaza de La Alameda, a następnie o godz. 20 zaplanowano występy zespołów folklorystycznych. 

Foto: Czytelnik