UŁATWIENIA NA PLAŻACH

Ciekawostki Turystyka

Ułatwienia dla turystów, seniorów i osób niepełnosprawnych wprowadziła Rada Miejska San Bartolomé de Tirajana, za pośrednictwem Departamentu Ochrony Wybrzeża i Plaży, Władze przygotowały plaże w pobliżu Maspalomas na Wielki Tydzień i sezon letni, które mają być oznaką powrotu do zdrowia pod każdym względem. 

Władze informują, że w ostatnich miesiącach podjęto różne działania usprawniające na kilku plażach znajdujących się na terenie gminy: Meloneras, Faro de Maspalomas, Playa del Inglés i San Agustín.W szczególności podjęto prace nad poprawą dostępności , poprzez instalację chodników, które ułatwiają dostęp osobom o ograniczonej sprawności ruchowej. Przed wejściem na plażę dodatkowo zamontowano baldachiy, który w razie potrzeby umożliwiją schronienie przed słońcem.

Oprócz tego przy wszystkich wejściach na poszczególne plaże pojawiły się kontenery i nowe kosze do selektywnej zbiórki śmieciUzupełnieniem tych działań jest renowacja wanien i pryszniców oraz montaż balustrad ze stali nierdzewnej na schodach wejściowych.

Wymieniono także wszystkie tablice informacyjne na plażach, w których zaktualizowano informacje, nowe mapy i piktogramy każdego z nich z najistotniejszymi informacjami. Przy okazji zniknęły też tablice związane z obostrzeniami Covid-19, gdyż na Wyspach Kanaryjskich zniesiono pod koniec marca 2022 roku niemal wszystkie ograniczenia pandemiczne.

Foto: maspalomas.com