TARGI TUŃCZYKA I FESTIWAL WEŁNY

Imprezy

Sporo atrakcji jest organizowanych na archipelagu z okazji obchodzonego co roku Dnia Wysp Kanaryjskich, który odbywa się pod koniec maja. Wśród zaplanowanych imprez są targi tuńczyka oraz festiwal wełny.

28 maja 2022 roku – o czym już pisaliśmy wcześniej na naszym portalu – w miejscowości Teror na północy Gran Canarii ma powstać najdłuższa kanapka z chorizo na świecie. Impreze odbędzie się w godz. 10-16.

29 maja 2022 roku Targi Morza i Tuńczyka rozpoczną się w Arguineguín o godz. 11, będąc dniem „poznania tuńczyka z trzema wystawami renomowanych szefów kuchni”. Wśród nich José Guadalupe, który nauczy, jak kroić tę rybę, aby uzyskać z niej jak najwięcej; Omar Páez z Teneryfy, który „wprowadzi nas w wędliny morskie, nowy i zaskakujący sposób na delektowanie się tuńczykiem i innymi produktami morskimi”; oraz Juan Lu Fernández z restauracji „Lu, cocina y alma” w Jerez de la Frontera, który przygotuje menu z tuńczykiem jako wspólnym wątkiem.

W godzinach od 15:00 do 17:00 uczestnicy będą mogli skosztować tapas stworzonych przez szefów kuchni z placówek miejskich: Restaurante Casa Enrique, Industria Qulinaria, Grill Costa Mar, El Cenador, Restaurante Playa de Mogán i Restaurante Marina. – Przepisu nauczyli krok po kroku uczniów średniego cyklu szkoleniowego gotowania i gastronomii oraz wyższego cyklu szkoleniowego zarządzania gotowaniem IES Arguineguín, ponieważ to oni przygotują tapas. Powstanie 6 odmian, z których łącznie zostanie przygotowanych 2400 sztuk. 

W ciągu dnia będą mieli również możliwość nabycia przetworów z tuńczyka i innych lokalnych produktów od różnych firm w Mogán, dla najmłodszych będą stoiska muzyczne i edukacyjne z grami związanymi ze środowiskiem morskim.

Z kolei 30 maja 2022 roku odbędzie się XXVI Festiwal Wełny w Altos de Gáldar, podczas którego będzie można m.in. zobaczyć pokazy strzeżenia owiec.

Foto: mogan.es