POŻAR NA POLSKIM KUTRZE

Aktualności O Polsce

Marynarka Wojenna Mauretanii poinformowała o uratowaniu polskiego kutra rybackiego „Alina”, na którym wybuchł pożar na pokładzie i ewakuacji marynarzy. Mauretański statek wojskowy eskortował go z jej wód terytorialonych do portu na Gran Canarii.

Załoga statku wojskowego „Timbedra” ewakuowała 32 marynarzy, w tym 8 Mauretańczyków, którzy byli już w szalupach ratunkowych – napisała w komunikacie Marynarka Wojenna.

Gdy pożar został całkowicie ugaszony, dowództwo kutra „Alina”, który zawierał dużą ilość paliwa poprosiło o zezwolenie na dokowanie w mauretańskich portach Nawakszut lub Nawadżibu. Jednak ta prośba została odrzucona przez Mauretanię z obawy przed zanieczyszczeniem środowiska morskiego i przybrzeżnego oraz ze względu na bezpieczeństwo żeglugi, dlatego polski kuter sholowano do portu Las Palmas de Gran Canaria.

Akcja ratunkowa trwała prawie 20 godzin i niekt nie został ranny – informuje Marynarka Mauretanii, która podała też, że 32 marynarzy zostało przeniesionych do portu w Nouakchott.

Telewizja Canaria poinformowała, że 3 czerwca 2022 roku statek został bezpiecznie przetransportowany do portu na Gran Canarii.

Foto: Kadr z TV Canaria