MIĘSNY JEŻ POWSTAŁ NA GRAN CANARII

Ciekawostki

Popularna potrawa „Mięsny jeż” stała się hitem internetu. Po raz pierwszy została podana na Gran Canarii w 22 odcinku paradokumentalnego serialu pt. „Pamiętniki z wakacji”.

Odcinek był nagrywany w hotelu „Vistaflor” w Maspalomas. W serialu wystąpiła para bohaterów Henio i Beatka, który zabrał narzeczoną na wyspę. Mama Henia nie zaakceptowała wybranki serca syna, a ta chcąc przypodobać się przyszłym teściom przyrządziła kultową potrawę, którą w jej domu przygotowywano od pokoleń. Wówczas Henio zaśpiewał:

– Zawsze jak z Beatką robimy to danie śpiewamy: Mięsny jeż, mięsny jeż, ty go zjesz, ty go zjesz… 

Zainspirował się nią również CeZik i stworzył  kawałek  pt. „Bende Go Zjad!”, w którym połączył piosenkę Henia z wypowiedziami Magdy Gessler w „Kuchennych Rewolucjach”. Powstało wiele innych piosenek i memów. 

Gazeta Super Express, powołując się na serwis Wykop.pl napisała, że 31-letni wówczas Henio zmarł w 2014 roku, wkrótce po emisji odcinka ze swoim udziałem. Nieoficjalnie mówi się, że mógł nie wytrzymać popularności, z którą musiał się mierzyć.

Tymczasem serial „Pamiętniki z wakacji” był nagrywany w chętnie odwiedzanym przez Polaków hotelu Dunas Mirador w Sonnenlandzie oraz na plaży Amadores na południu Gran Canarii. Część odcinków powstawało też na sąsiedniej Teneryfie.  

Fot. Czytelnik