ZAMKNĄ NAJMNIEJSZY HOTEL NA ŚWIECIE?

Ciekawostki Turystyka

Najmniejszy hotel na świecie nie zostanie zamknięty na początku 2024 roku – jak wcześniej zapowiadali jego właściciele.

Właściciele El Hotelito de Punta Grande, w gminie La Frontera na wyspie El Hierro, znanego jako najmniejszy hotel na świecie, najpierw ogłosili w mediach społecznościowych, że obiekt zostanie zamknięty 20 stycznia 2024 roku.

Ten mini-hotel został uznany za dobro kultury w 2019 roku, ale właściciele powiedzieli, że jego zamknięcie wynika z braku możliwości dalszego rozwijania wysokiej jakości projektu turystycznego na wyspie.

Budynek hotelu powstał w 1830 roku i znajduje się na molo Punta Grande, które powstało, gdy strumień lawy zetknął się z Oceanem Atlantyckim i ma tylko 40 metrów kwadratowych powierzchni.

W 1975 roku, budynek został odnowiony i przekształcony w hotel z zaledwie 4 pokojami, wszystkie z widokiem na Ocean Atlantycki.

W 1984 roku hotel został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najmniejszy hotel na świecie. W tym samym roku Ministerstwo Turystyki przyznało restauracji hotelowej Punta Grande brązową tabliczkę za doskonałość w turystyce, a w 1991 roku rząd Wysp Kanaryjskich przyznał hotelowi srebrny medal „Znaczenie dla turystyki”.

David Nahmias, właściciel najmniejszego hotelu na świecie ogłosił jednak we wrześniu 2023 roku, że nie zamknie obiektu po licznych wyrazach wsparcia i zachęty, jakie otrzymał.

Mały hotel w Punta Grande jest obiektem o znaczeniu kulturalnym (BIC), a jego właściciel zapowiedział zamknięcie obiektu ze względu na zaniedbania instytucji, a także ataki i wandalizm, jakim był poddawany.

Jak wyjaśnił właściciel hotelu Punta Grande, żadna instytucja El Hierro nie skomentowała zapowiadanego zamknięcia. 

Foto: hotelpuntagrande.com