FAŁSZYWI STRAŻNICY OKRADALI TURYSTÓW

Aktualności Interwencje Turystyka

Dwóch mężczyzn w wieku 21 i 46 lat zostało aresztowanych w San Bartolomé de Tirajana na południu Gran Canarii jako domniemani sprawcy podszywania się pod agentów Gwardii Cywilnej oraz okradanie turystów. 

O sprawie poinformowano policję krajową, ponieważ dwóch rzekomych strażników cywilnych – w koszulkach i bransoletkach, które identyfikowały ich jako takich – przeprowadzało kontrole antynarkotykowe.

Zatrzymani byli już obserwowani przez pracowników ochrony poprzedniej nocy, przeszukujących pojazdy z latarkami i przeszukujących zagranicznych turystów wokół znanego centrum handlowego i nocnego życia w Playa del Inglés – informuje Policja Krajowa.

Funkcjonariusze policji, którzy udali się na miejsce, natychmiast zlokalizowali domniemanych agentów, którzy mieli na sobie bransoletkę i koszulę z hiszpańską flagą, napisem „Guardia Civil” i odpowiednią tarczą.

Kilku świadków zeznało, że dwie osoby przeszukiwały wielu przechodniów. Udawali nawet, że komunikują się za pośrednictwem urządzeń transmisyjnych z innymi domniemanymi towarzyszami, którzy byli w tym miejscu.

Obaj mężczyźni zostali ostatecznie aresztowani jako domniemani sprawcy przestępstwa podszywania się pod funkcjonariuszy publicznych.

Fot. Archiwum Policia Nacional