POLACY NA MASPALOMAS PRIDE (VIDEO)

Imprezy O Polsce Więcej informacji

Ponad 250 tysięcy bawiło się podczas kolejnej edycji Maspalomas Pride Freedom, który trwał od 4 do 14 maja 2023 roku na południu Gran Canarii.

To obecnie jeden z największych festiwali na świecie. Organizatorzy poinformowali, że przyjeżdżają tu turyści z odległych zakątków np. z Miami, Warszawy, Kapsztadu lub Bogoty i Wenezueli.

Kolejny raz licznie pojawili się też Polacy, których z naszą narodową flagą można było ponownie spotkać m.in. na pierwszej platformie z muzyką i tancerzami podczas Parady Dumy, która odbyła się 13 maja w Playa del Ingles.

Uczestnicy parady przez kilka godzin przeszli od hotelu RIU do centrum handlowego Yumbo.

Codziennnie w Centrum Handlowym Yumbo w turystycznej miejscowości Playa del Ingles odbywały się występy muzyczne, pokazy draq queen, a także dyskoteki pod chmurką.

Gwiazdą tegorocznego Maspalomas Pride Freedom była belgijska wokalistka Kate Ryan, która na scenie centrum handlowego Yumbo pojawiła się 14 maja 2023 roku na zakończenie Maspalomas Pride by Freedom.

Szacunkowy dochód z imprezy waha się pomiędzy 120 a 150 milionów euro podczas jedenastu dni obchodów gal, koncertów, imprez przy basenie i na plaży.

Kolejną podobną imprezę – Maspalomas Winter Pride zaplanowano w dniach 6-12 listopada 2023 roku.

Foto: NaKanarach.pl