FETISH PRIDE NA GRAN CANARII

Aktualności Imprezy

Ta kanaryjska wyspa słynie z dużej tolerancji. Licznie przyjeżdżają tu z całego świata naturyści, swingersi oraz społeczność gejowska, dla której w Maspalomas zorganizowano Fetish Pride 2023.

Od 5-15 października 2023 roku w popularnej turystycznej miejcowości Playa del Ingles na południu wyspy zorganizowano coroczne międzynarodowe spotkanie gejowskiej społeczności fetyszystów.

Dawniej impreza nazywała się „Tydzień Fetyszu”, ale wydarzenie zmieniło nazwę na Fetish Pride w 2022 roku w ramach bardziej rozszerzonego programu. Znane z hałaśliwej atmosfery i plaż nudystów Maspalomas jest gospodarzem kilku gorących ekskluzywnych imprez w największych barach i klubach Yumbo Centre. Wśród przyjezdnych można też było spotkać Polaków.

Przy okazji organizowano dyskoteki przy basenach oraz rejsy łodziamy przy wybrzeżu Gran Canarii.

Kulminacją wydarzeń Fetish Pride 20023 były coroczne wybory Mr Fetish Gran Canaria.

Tymczasem od 6-12 listopada 2023 roku odbędzie się Winter Pride, na którą co roku przybywa ponad 100 tysięcy osób z całego świata. Tegorocznymi gwiazdami będą występy gwiazd eurodance lat 90.: Snap! i Culture Beat oraz pokazy Drag Queen i tancerzy erotycznych. 11 listopada odbędzie się parada na ulicach miejscowości Playa del Ingles z Anenida de Tirajana do Centrum Handlowego Yumbo.     

Impreza jest finansowana m.in. przez rząd autonomii, Unię Europejską i przez gminę oraz licznych sponsorów. Nic dziwnego, bo jest to doskonala promocja Gran Canarii na całym świecie, a podczas majowego Maspalomas Pride 2023 turyści wydali przez tydzień na wyspie szacunkowo aż 1,5 miliona euro. Tutaj władze doskonale rozumieją, że na wizycie społeczności gejowskiej można w krótkim czasie zarobić olbrzymie pieniądze.

Foto: NaKanarach.pl