MARATON NA GRAN CANARII (VIDEO)

Aktualności Imprezy

19 listopada 2023 roku odbył się najdalej wysunięty na południe maraton w Europie. Podobnie jak w latach poprzednich miejscem jego organizacji jest kanaryjska wyspa Gran Canaria.

Maspalomas Marathon odbywa się co roku na dystansie 42,195 km, minimalna wysokość na trasie wynosi 4 metry, a maksymalna 35 metrów. Biegacze pojawiają się na ulicach południa wyspy w Maspalomas i sąsiedniej miejscowości Meloneras.

Organizatorzy informują, że listopad to idealny miesiąc dla biegaczy na Wyspach Kanaryjskich, gdyż nie jest wówczas zbyt gorąco, a termometry w ciągu dnia pokazują nieco powyżej 20 stopni Celsjusza, chociaż w tym roku temperatury są wyższe niż zazwyczaj. Zawodnicy pobiegną czując morską bryzę podczas przyjemnej jesieni na południu tej wyspy.

W 2023 roku łącznie zarejestrowało się prawie 2500 zawodników, że czego 942 osoby zgłosiły się na pełną trasę 42-kilometrową, a pozostali na krótsze dystanse biegu. Uczestniczyli w nim również rowerzyści oraz osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich. Około 40% uczestników pochodzi spoza wyspy Gran Canaria. Wśród głównych krajów pochodzenia są Hiszpania Włochy, Niemcy, Wielka Brytania, Szwecja oraz Polska.

ZOBACZ VIDEO I SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ NA YOU TUBE:

Foto: NaKanarach.pl