TU JEST JAKBY LUKSUSOWO…

Ciekawostki Turystyka

Wyspy Kanaryjskie o każdej porze roku przyciągają tłumy turystów. Ten kierunek wybierają też chętnie polscy celebryci. Tutaj nagrywano też popularne teledyski i programy telewizyjne. Wraz z początkiem 2024 roku na rajskim archipelagu pojawiła się znana polska aktorka Ewa Kasprzyk.

O planowanym wyjeździe na Wyspy Kanaryjskie aktorka powiedziała w programie Dzień Dobry TVN. Na swoim profilu na Instagramie poinformowała, że jest już na miejscu. Jak zdradziła, wypoczywa na Lanzarote.

– Kochani, wylądowałam tutaj. Słońce wyszło – pisze aktorka w krótkim filmiku. Następnie życzyła wszystkim szczęśliwego nowego roku.

https://www.instagram.com/reel/C1hjV9XoGOc/?utm_source=ig_web_copy_link

Ale też inni polscy celebryci chętnie wypoczywali na rajskich Kanarach, wśród nich aktorka Katarzyna Glinka.

Joanna i Łukasz Lazer z zespołu Red Lips kupili bilet lotniczy w jedną stronę i wybrali się pod koniec 2020 r. na Teneryfę. Zostali tu na kilka miesięcy. Wiosną 2021 r. w miasteczku na południu Teneryfy w El Médano ok. 20 kilometrów od Playa de las Americas obchodzili 5. rocznicę ślubu.

W tym samym roku Sławek Uniatowski – polski wokalista, kompozytor, aktor, autor tekstów i multiinstrumentalista kilka miesięcy spędzał na Teneryfie. W internecie pochwalił się życiem na wyspie i swoimi długimi wypadami rowerowymi.

Furteventurę odwiedzili kilka lat temu prezenterka telewizyjna i aktorka Joanna Koroniewska z mężem Maciejem Dowborem.

Z kolei w 2020 roku na archipelagu z powodu kalimy (gęste zamglenie spowodowane drobnym pyłem znad Sahary) utknęli na lotnisku aktorka Barbara Kurdej – Szatan oraz kabareciarz Robert Górski.

Wśród sezonowych mieszkańców Teneryfy jest znany polski muzyk Kazik Staszewski, który w okresie, kiedy w Polsce robi się szaro i ponuro, przeprowadza się na archipelag. Tutaj słońce jest praktycznie przez cały rok. Na stałe na tej wyspie mieszka też polska wokalistka Gina Damalfi. Beata Drewniak to urodzona w Polsce, ale mieszkająca od lat na Wyspach Kanaryjskich wokalistka i … pilotka wycieczek. Jest zakochana w Teneryfie, Gran Canarii i Fuerteventurze i na tej ostatniej wyspie osiadła jakiś czas temu na dłużej. 

Na Wyspach Kanaryjskich nagrywano też w przeszłości popularne polskie programy telewizyjne np. Agent – Gwiazdy 4, w którym uczestniczyli m.in. Edyta Górniak, Maria Sadowska, Aleksander Doba i Andrzej Gołota z żoną Mariolą, Pamiętniki z wakacji oraz Rejs przez Atlantyk, w którym wystąpiły gwiazdy ze świata muzyki, filmu, mody i literatury m.in.: Maja Hirsch, Natalia Przybysz, Renata Kaczoruk, Antek Królikowski, Liroy i Zygmunt Miłoszewski oraz doświadczeni kapitanowie Roman Paszke i Adam Skomski.

Swoje teledyski nagrywali na kanaryjskiej Teneryfie Kamil Bednarek, Doda, Grzegorz Hyży, Eastwest Rockers, zespół Boys oraz Kayah i Pectus.

Na Gran Canarii powstał teledysk discopolowej grupy Mejk.

Fot. Facebook/Instagram/You Tube