NOWY PARKING DLA KAMPERÓW

Samochody

Na majowy weekend w gminie Mogán (Gran Canaria), burmistrzyni Onalia Buenos uroczyście otworzyła miejsce parkingowe i nocne dla kamperów. Wraz z członkami grupy rządowej powitano pierwszych właścicieli kamperów, którzy byli gotowi poznać ten nowy obszar.

– Ta przestrzeń znajduje się w dzielnicy Grande Motor Grande, a mianowicie w dużym eksponacie parkingów, dołączonym do parku miejskiego, w którym określono strefę wyłącznego użytku dla kampera. Pracujemy nad oferowaniem nowych opcji w innych punktach, takich jak Arguineguin czy Playa de Mogán – informuje Onalia Buenos.

Zastępca burmistrza i radny bezpieczeństwa obywatelskiego, Mencey Navarro, wyjaśnił, że prace związane z klimatyzacją tego nowego obszaru miejskiego zostały przyspieszone po zamknięciu położonego w Playa de Mogán. Dlatego konieczne było otwarcie innej przestrzeni, która ma możliwość pomieścić jednocześnie od 30 do 40 kamperów.

Diego Suarez, przedstawiciel ACAT Tenerife podkreślał, że gmina Mogan jest pionierem w regulowaniu turystyki samochodowej. Rada Miasta Mogán jest w trakcie tworzenia zarządzenia regulującego parking i nocleg na kamperach. Kiedy to nastąpi to Mogán będzie pierwszą gminą Wysp Kanaryjskich z tego typu regulacjami.

Foto: Ayuntamiento Mogan