NOWY PARK REKREACYJNY

Więcej informacji

Nowy park rekreacyjny w Playa de Mogán został uroczyście otwarty 4 maja przez burmistrza Mogán Onalię Bueno i radnych grupy rządowej.

Urząd w Mogan informuje, że park zajmuje powierzchnię 5.792 metrów kwadratowych. Wśród oferowanych tam atrakcji znajduje się strefa dziecięca – przystosowana dla nieletnich o ograniczonej sprawności ruchowej – strefa sportowa z bio-zdrowymi maszynami i do ćwiczeń kalisteniki, zacienione miejsca piknikowe, tereny krajobrazowe, fontanna, po której można chodzić, park dla psów i skate park oraz muzeum tradycyjnej sztuki wędkarskiej. Spośród nich wyróżnia się również amfiteatr mogący pomieścić 450 osób. Przylega ona do wielofunkcyjnego budynku, a dzięki połączeniu, które udało się osiągnąć między nimi, będzie można organizować pokazy i inne zajęcia kulturalno-rekreacyjne na świeżym powietrzu.

Playa de Mogán w ten sposób pożegnała zrujnowany budynek, który udawał akwarium, gdy jego budowa rozpoczęła się w 1996 roku – który nigdy nie został ukończony – i powitała nowy park rekreacyjny przeznaczony do użytku przez mieszkańców dzielnicy rybackiej, a także osoby, które odwiedzają tę turystyczną enklawę. Przestrzeń rekreacyjna znajduje się na Plaza de Las Gañanías, jest ograniczona ogrodzonym wybiegiem dla psów.

W ten projekt zainwestowano 1 065 770,65 euro, w tym pół miliona od Sekretarza Stanu ds. Turystyki, 350 909,44 euro od Stowarzyszenia Turystycznego Gran Canarii i 214 861,21 euro od Rady Miejskiej Mogán.

Foto: mogan.es