PONOWNIE OTWARTA PLAŻA EL MEDANO NA TENERYFIE

Turystyka

Kąpiel na plaży El Médano na Teneryfie jest ponownie dozwolona, po tym, jak wcześniej wykryto tam bakterie e-coli. Po przeprowadzeniu ponownych badań wody okazało się, że wartości skażenia są już w normie.

Kilka dni wcześniej urząd miasta Granadilla wydał ostrzeżenie, że kąpiel na plaży El Médano na południu Teneryfy do odwołania jest zabroniona, ze względu na wykryte przez Inspekcję Sanitarną Wysp Kanaryjskich zanieczyszczenie o wyższym niż dozwolona, ​​czyli 200 ufc/100 ufc ml E-Coli.

Według oświadczenia Rady Miejskiej Granadilla de Abona, zakazanym obszarem do kąpieli jest centralna plaża El Médano, gdzie skażenie wykryto po przedłożeniu wyników rutynowych badań.

Tego samego ranka inspekcja zdrowia publicznego pobrała więcej próbek w miejskich kąpieliskach i w oczekiwaniu na te wyniki zdecyduje, kiedy będzie można ponownie udostępnić je społeczeństwu.

Rada Miasta podkreśla, że ​​jest to środek zapobiegawczy i nie można wyrządzić szkody, ale zawsze chce zagwarantować bezpieczeństwo użytkownikom plaż w okolicy i zapewnia, że ​​wkrótce będą mogli ponownie tam pływać. Na razie kąpiel na tej plaży jest zabroniona do odwołania.

Bakterie e-coli wywołują silne zatrucie pokarmowe o bardzo nieprzyjemnym przebiegu, z wymiotami, biegunką i wysoką gorączką. To w konsekwencji może szybko doprowadzić do odwodnienia i silnego osłabienia. W kontakcie z nawet niewielką raną na skórze mogą utrudnić proces gojenia, powodować tworzenie ropni i nadkażeń. Są również groźne dla układu moczowego. Powodują poważne infekcje i stany zapalne, których leczenie może przebiegać przez wiele tygodni, a nawet miesięcy.

Foto: Facebook/kierunekteneryfa