KIEROWCA AUTOBUSU CELOWO POTRĄCIŁ MOTOCYKLISTĘ?

Aktualności

Funkcjonariusze policji lokalnej w stolicy Las Palmas de Gran Canaria zatrzymali kierowcę miejskiego autobusu Guaguas Municipales, który w miniony poniedziałek przejechał motocyklistę na Avenida de Escaleritas w stolicy wyspy. 

Do wypadku doszło doszło 18 października około godziny 9:10. Wówczas na numer alarmowy 112 zgłoszono, że kierowca potrzebuje opieki zdrowotnej po kolizji autobusu i motocykla.

Gazeta Canarias7 pisze, że po przybyciu na miejsce zdarzenia personel Pogotowia Wysp Kanaryjskich (SUC) odnalazł 43-letniego motocyklistę, który w początkowym momencie pomocy miał ciężki uraz klatki piersiowej, z powodu którego został przeniesiony do zmedykalizowanego karetka z SUC do Insular University Hospital na Gran Canarii.

Po pozostaniu z czasu wypadku te same źródła podały tej gazecie, że jest bardzo możliwe, że ranny mężczyzna musiał być operowany ze względu na rozległość obrażeń odniesionych po kolizji, kiedy znalazł się pod autobusem.

Po wypadku w mediach społecznościowych okazało się, że kilka osób przebywających w okolicy nagrało filmy. Według zdjęć wydaje się, że problem między kierowcą autobusu, a motocyklistą zaczął się na długo przed kolizją, co doprowadziło do gorącej dyskusji między nimi. Według tych źródeł nawet kierowca zboczył ze swojej ścieżki podążając za motocyklistą, którego rzekomo przejechał na Avenida de Escaleritas, poważnie go raniąc – czytamy w gazecie Canarias7.

Foto: Internet