SZYBSZA OBSŁUGA NA LOTNISKU TENERIFE SOUTH

Aktualności Samoloty

Halę z pięcioma nowymi bramkami dla odlotów pasażerów, w tak zwanej strefie C, do tej pory znanej jako T-2 otwarto 20 października 2021 roku na lotnisku Teneryfa South (TFS). 

Nowa powierzchnia do obsługi pasażerskiej powiększy się w sumie o 32 stanowiska odpraw, które zostaną dodane do obecnych 87 i uruchomione mają być jeszcze w pierwszym kwartale 2022 roku.

Są to pierwsze nowe obiekty, które zostaną oddane do użytku w ramach trwającej na lotnisku rozbudowy, ujętych w dokumencie Airport Regulation Document (DORA) 2017-2021, który ma program inwestycyjny o wartości 152 mln euro, oraz że zgodnie z prognozą Aena – spółką zarządzającą wszystkimi lotniskami w Hiszpanii – ta modernizacja zwiększy przepustowość portu lotniczego z 13 mln pasażerów rocznie (przed pandemią) do 16 mln podróżnych rocznie.

Oprócz dodatkowych bramek do wejścia na pokład i stanowisk odpraw, w ostatnią fazę wkracza reszta prac, które zwiększą powierzchnię lotniska o ponad 50% (do 151 tys. metrów kwadratowych). Nowy budynek lotniska zintegruje obecny terminal, wybudowany w 1978 r. i strefę C, ułatwi odloty, scentralizuje kontrolę bezpieczeństwa oraz doda cztery kolejne bramki do wejścia na pokład i dwa przejścia.

Foto: nakanarach.pl