NAJPIĘKNIEJSZA ULICA NA KANARACH

Atrakcje i egzotyka

Hiszpański portal turystyczny Turespana umieścił w swoim rankingu dziesięciu najpiękniejszych ulic w kraju lagunę San Agustín na Teneryfie. 

Aguere to jedno z najcenniejszych miejsc z powodu budynków ze względu na ich wartość historyczną. Stara Calle Real, która była pierwszą stolicą wyspy, jest pełna okazałych pałaców z XVII i XVIII wieku z pięknymi tropikalnymi ogrodami, które zostały przekształcone w muzea i siedziby rządu.

San Agustín wpisano do Światowego Dziedzictwa – pozwala przenieść się w przeszłość. Prawdziwą perełką jest m.in. ulica Lagunera. W tym miejscu jest wielowiekowa arteria, która nadal zachwyca podróżników i mieszkańców. Są tu okazałe budynki z XVII i XVIII wieku, z zadbanymi patiami i ogrodami, obecnie przekształcone w przestrzenie kulturalne i akademickie. 

Stara Calle Real jest jedną z najbardziej prostoliniowych w historycznym centrum Aguere, miasta założonego w 1496 roku przez Adelantado Alonso Fernández de Lugo, który wybrał ją na swoją rezydencję z pozycji szefa wojsk Korony Kastylii, które podbiły w tym roku ostatnią z Wysp Kanaryjskich, po pokonaniu Guanczów.

Już w 2018 roku gazeta El Mundo umieściła San Agustín na liście najpiękniejszych ulic w Hiszpanii. Nawiązano wówczas do krajobrazu zewnętrznego, już bardzo pięknego, ale także do wnętrza „spektakularnego, zwłaszcza, gdy otwierają się bramy budynków i odkrywamy ukryte tropikalne ogrody”.

Foto: Wikipedia