POLACY NA PODIUM W TRIATHLONIE NA GRAN CANARII

Aktualności Imprezy O Polsce

Dwóch Polaków znalazło się na podium prestiżowego triathlonu Anfi Challenge Mogán Gran Canaria, który odbył się 23 kwietnia 2022 roku.

W kategorii wiekowej 60-64 lat Jacek Dziarek zajął II miejsce. Z kolei Tomasz Brett uplasował się na 3. pozycji w kategorii 55-59 lat.

Tomasz Brett na podium po prawej stronie

Anna Tomica zajęła 7. miejsce w kategorii profesjonalnej PRO.

W zawodach wystartowało ponad pięćdziesiąt różnych narodowości spośród 350 zgłoszeń, które w tej edycji osiągnęły rekord udziału. Do startu zgłosiło też kilku Polaków.  

Podczas imprezy pojawili się też triathloniści ze Stanów Zjednoczonych, Australii, Szwajcarii, Austrii, Holandii, Hiszpanii, Francji, Czech, Brazylii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Słowenii, Niemiec, Belgii, którzy wybrali jako najlepsze miejsce na światowy triathlon. 

Wydarzenie było transmitowane na żywo na kanale Challenge Family. W transmisji pojawią się komentatorzy w kilku językach.

Średni dystans Anfi Challenge Mogán Gran Canaria 23-go to 1,9-kilometrowa kąpiel rozpoczynająca się od plaży Anfi del Mar, a także 90-kilometrowa przejażdżka rowerem i 21-kilometrowy bieg, który z kolei otworzy „The Double”, nowość w tej edycji 2022 dla tych, którzy biorą udział w podwójnym wyzwaniu na dystansie olimpijskim i średnim.

Zawody są jednymi z najpopularniejszych w kalendarzu międzynarodowym i obejmują kilka najatrakcyjniejszych punktów do treningu i zawodów triathlonistów, takich jak między innymi plaża Anfi del Mar, Balito, szosowa trasa rowerowa do Taurito – informuje biuro prasowe Anfi Challenge Mogán Gran Canaria.

Foto: Archiwum prywatne