POLICJA PRZERWAŁA NIELEGALNE WYŚCIGI

Aktualności Interwencje

Straż Obywatelska (Guardia Civil) i policja lokalna z miejscowości Telde na Gran Canarii zatrzymały 42 osoby i przeprowadziły dochodzenie przeciwko sześciu innym za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu drogowemu w trakcie wielkiej operacji przeciwko nielegalnym wyścigom na wyspie.

Zanim doszło do zaplanowanej akcji Gwardia Cywilna i Policja Lokalna prowadziły obserwację przez ponad trzy miesiące przy użyciu nieoznakowanych pojazdów i policyjnych dronów.

Ustalono, że podczas rywalizacji uczestnicy nielegalnego wyścigu samochodowego i motocyklowego ustawili się równolegle na pasie ruchu przy autostradzie GC-1  i rozpoczęli rywalizację na uzgodnionym sygnale. Pojazdy wyścigowe mijały innych użytkowników drogi jednocześnie po lewej i prawej stronie, powodując poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dodatkowo zagrożeniem była obecność dużej publiczności, która bez jakichkolwiek środków bezpieczeństwa stała zarówno na twardym poboczu, jak i na łączących się pasach GC-1, aby oglądać wyścig. Niektorzy przechodzili w nocy po pasach ruchu.

W akcji wzięło udział ponad 50 funkcjonariuszy, którzy zatrzymali 42 osoby i interweniowali w 40 pojazdach, które uczestniczyły w nielegalnym wyścigu.

Tymczasem nie każdy wie, że film o nielegalnych wyścigach pt. “Szybcy i wściekli 6” powstał na Wyspach Kanaryjskich. W 2013 roku sąsiednia Teneryfa służyła jako drugi plan dla producentów „Szybkich i wściekłych 6”, gdzie zamieszkiwali luksusowi złodzieje grani przez Vin Diesel’a i nieżyjącego już Paul’a Walker’a. Jedna z głównych scen była nagrywana na wiadukcie nad autostradą. Pojawiły się doniesienia, że podczas kręcenia sceny droga została nieco zniszczona.

To nie jest jedyny film, który powstał na Kanarach. O produkcjach światowego kina na archipelagu czytaj w naszym artykule: http://nakanarach.pl/index.php/2021/05/18/gwiezdne-wojny-szybcy-i-wsciekli-planeta-malp-gniew-tytanow/

Foto: Guardia Civil/Policia Local Telde