WYPADEK POLAKÓW NA RAJDZIE KANARYJSKIM

Aktualności Interwencje O Polsce

Cztery załogi z Polski startowały w rajdzie samochodowym, który w połowie maja br. odbywał się na Gran Canarii. Niestety tym razem nie udało się zdobyć żadnego miejsca na podium.

Wśród nich są Grzegorz Grzyb wraz z pilotem Adrianem Sadowskim, Łukasz Kotarba z Tomaszem Kotarbą, Daniel Chwist i Kamil Heller oraz Igor Widlak z Danielem  Dymurskim.

W 46. rajdzie Rally Islas Canarias 2022 startuje w sumie 70 załóg z całego świata.

Wyścig odbywa się na 13 głównie górskich odcinkach w rejonie m.in. stolicy wyspy – Las Palmas, Arucas, Moya, Teror, Tejeda, Santa Lucia, Ingenio, Telde, Vega de San Mateo.

W listopadzie 2021 roku Szymon Gospodarczyk zakończył na Gran Canarii sezon jako wicemistrz Europy wśród pilotów, a Mikołaj Marczyk został trzecim zawodnikiem rajdowych mistrzostw Europy FIA.  

Z kolei w połowie października 2022 roku rajd odbędzie się na kanaryjskiej La Palmie. W ubiegłym roku impreza nie mogła się odbyć na tej wyspie z powodu erupcji wulkanu Cumbre Vieja, który wybuchł po 50 latach uśpienia.   

Zdjęcie z poprzedniego rajdu na La Palmie

AKTUALIZACJA 16.05.2022:

Polakom nie udało się trafić na podium 46. Rajdu Wysp Kanaryjskich. Szanse w rywalizacji o zwycięstwo stracili dwaj nasi rodacy, którzy mieli wypadek na trasie.

Według oficjalnych wyników podanych na stronie www.ewrc-results.com Łukasz i Tomasz Kotarbowie znaleźli się na 13. miejscu.

Daniel Chwist i Kamil Heller znajdują się na 31.miejscu. Na 49. miejscu jest Igor Widłak i Daniel Dymurski.

Na szóstym miejscu początkowo byli sklasyfikowani Grzegorz Grzyb i Kamil Kozdroń. Załoga Skody Fabii Rally2 evo rozpoczęła batalię od ósmego czasu na superoesie. Rano uzyskiwała kolejno dwunasty i dziewiąty czas. Na trzecim odcinku po wypadku Simona Wagnera sędziowie nadali biało-czerwonym czwarty rezultat, podobnie jak reszcie stawki. Następnie były mistrz Polski zdecydowanie przyspieszył, będąc z siódmym, szóstym i ósmym rezultatem.

Niestety po rozpoczęciu kolejnego etapu w rejonie Arucas ich auto dachowało, a po chwili kibice podnieśli pojazd na koła. Jednak po tym wypadku sędziowie zdecydowali o wycofaniu naszej załogi z rajdu.

Zobacz VIDEO:

https://fb.watch/d3roU-JHF4/

Foto. Materiały organizatora