TYSIĄCE LUDZI NA UROCZYSTOŚCIACH W GALDAR

Aktualności Imprezy Obyczaje

Tłumy osób uczestniczą w głównych uroczystościach religijnych w Dzień Santiago de Los Caballeros de Gáldar, które odbywają się 25 lipca 2022 roku. 

Zgodnie z tradycją o godz. 8 i 10 rano w miejscowym kościele została odprawiona Eucharystia dla pielgrzymów. Krótko przed południem burmistrz miasta Teodoro Sosa i przedstawiciele władz gminy przyjmują gości, aby wziąć udział w procesji obywatelskiej z przekazaniem Królewskiej Chorągwi Pod Mazasa.

W samo południe odbywa się uroczysta celebracja Eucharystii i procesja pod przewodnictwem biskupa diecezji Wysp Kanaryjskich José Mazuelos.

Wieczorem odbywa się tzw. Bitwa Kwiatów, która rozpocznie się o godz. 19, podczas której tysiące Galicjan wyjdą na ulice, aby żyć tradycją tych ważnych festiwali oraz oglądając barwną paradę i wystrzelenie kulek konfetti.

O godzinie 21:00 w La Quinta Cultural Venue odbędzie się koncert Antonio José, zwycięzcy trzeciej edycji konkursu telewizyjnego La voz de España w 2015 roku i autora takich hitów jak „Z tysiąca powodów”, „Przynoszę Ci kwiaty” lub „Zapomniałem”. O godzinie 23:00 przychodzi spotkanie z Plaza de Santiago z werbeną orkiestry Panamaribe.

Foto: Ayuntamiento Gáldar