USTERKA W SAMOLOCIE NA FUERTEVENTURĘ

Aktualności Samoloty

W samolocie, który w połowie sierpnia 2022 roku wyleciał z Gdańska na kanaryjską wyspę Fuerteventura, doszło do usterki technicznej. Ostatecznie maszyna bezpiecznie wylądowała w Warszawie.

Przewoźnik informuje na Facebook’u, że załoga samolotu Enter Air (rejestracja SP-ENU) zgłosiła po starcie uszkodzenie silnika. Zgodnie z procedurą piloci podjęli decyzję o powrocie na lotnisko w Gdańsku. Z powodu pełnych zbiorników konieczne było wypalenie paliwa, aby zmniejszyć ciężar samolotu do lądowania. W tym czasie warunki pogodowe w Gdańsku istotnie się pogorszyły, dlatego samolot został przekierowany do Warszawy.

Na pokładzie było około 170 pasażerów. Maszyna wylądowała w Warszawie w asyście lotniskowej straży pożarnej. Na miejsce zadysponowano 11 karetek pogotowia ratunkowego oraz zastępy strażaków z całej Warszawy.

Pasażerowie polecieli z Warszawy innym samolotem najszybciej jak było to możliwe, uwzględniając konieczność skompletowania załogi oraz ograniczenia w funkcjonowaniu obu lotnisk w godzinach nocnych. Turyści zarówno w Warszawie jak i na Fuerteventurze zostali przetransportowani do hoteli.

Foto: Facebook/ENT72UM Gdańsk – Fuerteventura 15.08.2022 Enter Air