UROCZYSTOŚCI POD SOSNAMI

Aktualności Imprezy Obyczaje

Gran Canaria organizuje Fiesta del Pino 2022, która rozpoczyna się 26 sierpnia 2022 roku. Są to uroczystości Patrona Diecezji Wysp Kanaryjskich.

Po odczytaniu proklamacji odbędzie się tradycyjny koncert zespołu muzycznego Teror, a później inauguracja plażowych barów Pino na Plaza de Sintes z koncertami Los Lola i Kalima Limón. W weekend 27 i 28 sierpnia zaplanowano Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej „enPie”, czyli dni pełne teatru, zabaw, muzyki, humoru i akrobacji dla całej rodziny.

Na koniec proklamacji Teror Music Band, kierowany przez Óscara Sáncheza Beniteza, zaprezentuje swój tradycyjny koncert inauguracyjny Fiestas del Pino, interpretując repertuar siedmiu utworów i kończąc „Ay Teror, jaka jesteś słodka!” Nestor Alamo.

Kanaryjska popularna grupa muzyczna „Los Gofiones” składa się z około czterdziestu śpiewaków i instrumentalistów, założona w 1968 roku na Gran Canarii z inicjatywy zmarłego niedawno Totoyo Millares. 

Główne uroczystości kościelne odbędą się 7 września 2022 roku. Na ten dzień zaplanowana jest pielgrzymka  w miejscowości Teror, która wyrusza 7 września 2022 z Castañero Gordo i dociera do bram bazyliki La Virgen del Pino. 

Charakterystyczne dla pielgrzymek kanaryjskich jest to, że każde miasto ma swoją własną reprezentację, wóz ciągnięty przez woły, a za nim idą pielgrzymi przebrani za „magów”.