OCHŁODZENIE NA KANARACH (VIDEO)

Pogoda

Ochłodzenie i obniżenie temperatur nadciąga od 18 listopada 2022 roku na Wyspy Kanaryjskie.

Po fali upałów i temperaturach dochodzących do 34 stopni termometry na archipelagu pokazują mniej niż dotychczas. Według prognoz Państwowej Agencji Meteorologicznej (Aemet) na Wyspach Kanaryjskich mają pojawić się lekkie deszcze i niewielki spadek maksymalnych temperatur do 25-26 stopni Celsjusza, a na El Hierro do 19 stopni. Noce również mają być chłodniejsze od 16-18 stopni.

Aemet wydał też żółte ostrzeżenie przed maksymalnymi podmuchami wiatru i zjawiskami przybrzeżnymi, które obowiązuje 19 listopada 2022 r.

Spodziewane są bardzo silne porywy wiatru z północnego wschodu, które mogą osiągnąć prędkość do 70 kilometrów na godzinę w południowo-wschodnich i północno-zachodnich zboczach oraz na odsłoniętych szczytach Gran Canarii. Wiatr będzie również szczególnie intensywny na wschodzie, południu i zachodzie Teneryfy; na szczytach i we wschodniej części La Palmy; na La Gomerze; i El Hierro.

Dodatkowo wysokie fale do 2-3 metrów w oceanie spodziewane są na południowym wschodzie Teneryfy; w kanale Anaga-Agaete; na zachodzie i południowym wschodzie Gran Canarii; w południowej części kanału Jandía-La Isleta; na zachodzie La Gomery; oraz północny zachód i południowy wschód od La Palmy. Wiatr w tym przypadku będzie wiał z północnego wschodu z siłą między 50 a 61 kilometrów na godzinę.

Poza tym na Wyspach Kanaryjskich 18 listopada 2022 może być pochmurne niebo z przejaśnieniami i z prawdopodobnymi okazjonalnymi lekkimi deszczami na mniejszych wyspach reliefowych i znacznymi deszczami w środkowej części wyższych wysp, a także lekkim spadkiem temperatur.

Foto: Czytelnik