ZLOT POLONII NA TENERYFIE

Aktualności O Polsce

Tradycją się stało, że już praktycznie co miesiąc Polacy licznie zamieszujący Teneryfę spotykają się na tej wyspie.

W lutym 2023 roku zlot odbył się na południu Teneryfy.

– Postraszyło chmurami w Costa Adeje i nawet przeleciał dość intensywny deszcz. W drodze na plażę, mijaliśmy kałuże, wciąż trochę kropiło i w sumie wszystkie plaże były puste… Zastanawialiśmy się, czy ktoś w ogóle się pojawi na Spotkaniu Polonii Luty’23. Kiedy dotarliśmy, nikogo nie było, ale dosłownie po chwili, zaczęli gromadzić się rodacy i zebrała się całkiem spora ekipa – czytamy na stronie Love Explore.

Pierwszy w 2023 roku zlot odbył się 8 stycznia.

Tymczasem świąteczny Zlot Polonii z Mikołajem odbył się 4 grudnia 2022 roku na kanaryjskiej Teneryfie. Organizatorzy informują, że nie odwołali spotkania, pomimo alertów pogodowych.

Wcześniej Polacy spotkali się na tej wyspie 6 listopada 2022 roku. Dla uczestników spotkania redakcja pierwszej polskiej gazety i portalu pt. NaKanarach.pl przygotowała specjalną niespodziankę.

Tym razem Polacy spotkali się w lesie i parku rekreacjyjnym Cho Pancho. Wstęp był bezpłatny.

Organizator spotkania – agencja nieruchomości Love Explore apelowała przed spotkanie do naszych rodaków, aby zabrali ze sobą coś ciepłego do ubrania, jedzenie na grilla lub piknik oraz zabawki dla dzieci.

– Zapraszamy wszystkich Polaków, którzy są otwarci na nowe znajomości, którzy mieszkają tu 20 lat, czy też 2 tygodnie oraz tych, którzy planują tu przeprowadzkę. Jest to zdecydowanie super okazja żeby wymienić się kontaktami, nawiązać nowe współprace, relacje lub po prostu spędzić fajnie czas – czytamy na facebook’owej stronie Love Explore.

Redakcja pierwszej polskiej gazety i portalu „NaKanarach.pl” przygotowała dla uczestników zlotu niespodziankę. W tym dniu rozdawano kieszonkowe kalendarzyki na rok 2023. Jednocześnie przypominamy, że nasz bezpłatny kwartalnik moża otrzymać w dwóch slepach sieci Delicias de Polonia na Teneryfie. Kolejne wydanie gazety trafi do naszych czytelników juz w grudniu 2022 roku.

Przypomnijmy: W październiku br. Polonia spotkała się w lesie w parku rekreacyjnym Zona de acampada de San José de los Llanos, które jest oddalone ok. 30 min. od turystycznej miejscowości Costa Adeje. Znajduje się tam duży darmowy parking, plac zabaw, miejsca grillowe i stoły piknikowe.

Wówczas na zaproszenie odpowiedziało prawie 150 naszych rodaków, którzy przybyli na spotkanie polonijne.

Zobacz VIDEO:

Kolejny zlot naszych rodaków zaplanowano na 5 lutego 2023 roku o godz. 14.00, plaża Playa Fanabe (Torviscas) po lewej stronie od McDonald’s, wstęp FREE.

Fot. Facebook/Love Explore