LATO NA KANARACH BĘDZIE GORĄCE…

Pogoda

21 czerwca 2023 roku, w pierwszym dniu kalendarzowego lata sprawdzamy prognozy pogody na Wyspach Kanaryjskich i ceny. W tym roku nie jest tanio, ale za to pogoda gwarantowana.

Do Polski zawitało upalne lato z temperaturami powyżej 30 stopni Celsjusza i burzami, a na Kanarach temperatury są w granicach 26-30 stopni w cieniu. Synoptycy nie przewidują burz na archipelagu, które występują tutaj bardzo rzadko.

Państwowa Agencja Meteorologiczna (AEMET) przewiduje, że tegoroczne lato będzie cieplejsze niż zwykle i jedno z najgorętszych w historii na Wyspach Kanaryjskich. Prawdopodobieństwo tego oszacowali na ponad 70% po suchej i upalnej wiośnie, co stanowi wysoki odsetek w prognozowaniu pogody.

Jak informuje gazeta Canarian Weekly dyrektor Centrum Meteorologicznego AEMET w Santa Cruz de Tenerife, Víctor Quintero, potwierdził, że trzy miesiące marzec, kwiecień i maj 2023 r. w prowincji Las Palmas było +1,8°C cieplej niż normalnie i 17,1°C w Santa Cruz de Tenerife, czyli o 2,0°C więcej niż zwykle

Pomimo tego, że rezerwacje na lato w pierwszych miesiącach roku działały bardzo dobrze, to niespodziewanie uległy stagnacji, co przyznają różne działające na wyspach sieci hotelowe. Jak twierdzą prezesi dwóch stowarzyszeń turystycznych: Jorge Marichal ( Ashotel) i José María Manaricua (Feht) spadek widać zarówno na rynku krajowym, jak i europejskim. Obłożenie hoteli w lipcu 2023 roku wynosi poniżej 70%.

Sektor turystyczny jest bardzo zaniepokojony cenami lotów na Wyspy Kanaryjskie i ostrzega, że ​​liczba rezerwacji spadnie jeszcze bardziej, jeśli linie lotnicze nie będą kontrolować swoich cen ze względu na liczbę osób latających „tanimi” liniami lotniczymi.

3,5 miliona turystów przybyło na Wyspy Kanaryjskie tanimi liniami lotniczymi w maju, co stanowi wzrost o 25,7% w stosunku do 2022 r., ale teraz ceny zaczęły rosnąć, co jak się obawiają, wpłynie na te liczby.

Prezes AEAT, Tom Smulders, powiedział gazecie Canarian Weekly: „Nie może być tak, że lot na Wyspy Kanaryjskie lub z Wysp Kanaryjskich kosztuje aż 500 czy 600 euro, bo przy tych cenach turyści pojadą do innych destynacji, co już zaczyna się dziać”.

Smulders dodał, że on, jak wszyscy, codziennie słyszy o ludziach, którzy planowali przyjechać na wyspy, ale wykluczyli to ze względu na rosnące i dość wysokie ceny lotów.

Foto: Archiwum NaKanarach.pl