PRACOWNIK OKRADAŁ TURYSTÓW W HOTELU

Aktualności Interwencje

Guardia Civil zatrzymała 22-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o kradzież 2820 euro z dziewięciu pokoi hotelu, w którym pracował w Costa Teguise na Lanzarote.

Według raportu policyjnego mężczyzna najpierw włamał się do biura kierownika, aby ukraść główną kartę magnetyczną, dzięki której mógł uzyskać dostęp do dowolnego pokoju w hotelu.

Funkcjonariusze rozpoczęli śledztwo po otrzymaniu pierwszego zgłoszenia od turystki 10 lipca, która poinformowała, że nieznany sprwca włamał się do jej pokoju i ukradł trochę pieniędzy.

Jednak w ciągu następnych kilku dni funkcjonariusze otrzymali jeszcze kilka podobnych zgłoszeń od innych wczasowiczów przebywających w tym samym hotelu, którzy twierdzili to samo, składając łącznie siedem skarg w mniej niż tydzień.

Podczas dochodzenia recepcjonistki hotelowe powiedziały również śledczym, że dwie kolejne osoby zgłosiły to samo recepcji, co daje w sumie dziewięć pokoi, o których wiedzą, że zniknęły z nich pieniądze. Straty wynoszą 2820 euro.

Po kilkugodzinnej analizie nagrań z monitoringu, informacji dostarczonych przez potencjalnych świadków i ofiary oraz dzienników użycia magnetycznych kart do drzwi, Guardia Civil była w stanie ustalić, że wszystkich włamań dokonała ta sama osoba.

W trakcie śledztwa okazało się, że ta sama osoba pracowała i mieszkała w tym hotelu, co pomogło mu doskonale poznać kompleks, godziny, w których pokoje były puste oraz lokalizację systemów bezpieczeństwa, dzięki czemu mógł się do nich dostać bez wzbudzania podejrzeń.

Wszystkie fakty zebrane razem doprowadziły do ​​jednego podejrzanego, który został zatrzymany aresztowany, gdzie przyznał się do tego, co zrobił po tym, jak policja znalazła kartę magnetyczną do drzwi. Został przekazany sądowi w Arrecife, gdzie oczekuje na proces.