„PAMIĘTNIKI Z WAKACJI” – CASTING NA GRAN CANARII

Aktualności

Kultowy serial paradokumentalny Polsatu „Pamiętniki z wakacji” nagrywany na Wyspach Kanaryjskich wróci na antenę. Spółka producencka Polot Media, należąca do Grupy Polsat Plus, prowadzi casting do nowych odcinków. Jeden odbył się od 1-3 sierpnia 2023 roku na Gran Canarii, gdyż jak dowiedział się portal Nakanarach.pl to właśnie na tej wyspie powstanie kolejny sezon serialu.

Trwają poszukiwania naszych wakacyjnych bohaterów do nowych i jeszcze bardziej szalonych historii! – napisano na profilu castingowym Polot Media na Facebooku.

Nagrania do nowych odcinków mają być realizowane od 5 września do 14 października 2023 roku ponownie na Wyspach Kanaryjskich, co oznacza, że serial na antenę trafić może najwcześniej dopiero późną jesienią br. lub w przyszłym roku.

Zapraszamy osoby dyspozycyjne i gotowe wyruszyć z Nami na 3 tygodniową przygodę na Wyspach Kanaryjskich. Dobrze słyszeliście, całe 3 tygodnie! Ale spokojnie… Nie martwcie się kosztami bo zapewniamy loty, noclegi oraz pełne wyżywienie na miejscu! ALL INCLUSIVE. Od Was wymagamy tylko bycia sobą i dyspozycyjności na pełne 3 tygodnie zabawy na planie! – czytamy na Facebook’u Polot Media.

Na razie nie wiadomo, do ramówki którego kanału Grupy Polsat i kiedy trafi serial.

Spółka do zagrania w produkcji poszukuje osób z doświadczeniem aktorskim. Zgłoszenia przyjmowane są po adresem casting@polotmedia.pl.

Tymczasem popularna potrawa „Mięsny jeż”, która stała stała się hitem internetu po raz pierwszy została podana na Gran Canarii w 22 odcinku paradokumentalnego serialu pt. „Pamiętniki z wakacji”.

Odcinek był nagrywany w hotelu „Vistaflor” w Maspalomas na południu Gran Canarii.

„Mięsny jeż” powstał w jednym z tych zielonych domów / Foto: NaKanarach.pl

W serialu wystąpiła para bohaterów Henio i Beatka, który zabrał narzeczoną na wyspę. Mama Henia nie zaakceptowała wybranki serca syna, a ta chcąc przypodobać się przyszłym teściom przyrządziła kultową potrawę, którą w jej domu przygotowywano od pokoleń. Wówczas Henio zaśpiewał:

– Zawsze jak z Beatką robimy to danie śpiewamy: Mięsny jeż, mięsny jeż, ty go zjesz, ty go zjesz… 

Gazeta Super Express, powołując się na serwis Wykop.pl napisała, że 31-letni wówczas serialowy Henio zmarł w 2014 roku, wkrótce po emisji odcinka ze swoim udziałem. Nieoficjalnie mówi się, że mógł nie wytrzymać popularności, z którą musiał się mierzyć.

Tymczasem serial „Pamiętniki z wakacji” był nagrywany w chętnie odwiedzanym przez Polaków hotelu Dunas Mirador w Sonnenlandzie oraz na plaży Amadores na południu Gran Canarii. Część odcinków powstawało też na sąsiedniej Teneryfie.  

Jest to jeden z najchętniej oglądnych programów telewizyjnych. Pokazywana jesienią 2011 roku pierwsza edycja „Pamiętników z wakacji” gromadziła średnio 2,28 mln oglądających, a udział stacji plasował się na poziomie 17,56 proc. w grupie 4+ i 20,17 proc. w grupie 16-49.

Foto: Polot Media