WOŚP NA KANARACH

Aktualności Imprezy

28 stycznia 2024 roku odbył się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji włączyli się też Polacy z Wysp Kanaryjskich.

Mottem akcji jest tytuł: „Tu wszystko gra OK!, a tegorocznym celem finału są „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”

Na Wyspach Kanaryjskich zbiórki odbywały się na Teneryfie. W turystycznej miejscowości Playa de Las Americas wydarzenie zaplanowano w Soul Kitchen Tenerife Arcade 28 stycznia w godz. 11:00 do 16.30.

Każdy kto wrzucił datek do puszki i powoła się na polską akcję charytatywną WOŚP otrzymał 10% zniżki na konsumpcji. Kuchnia wydaje posiłki do godz. 16.00 – informuje na Facebook’u Stowarzyszenie Polsko-Kanaryjskie Arka.

Na Teneryfie zebrano łącznie: 1798,16 euro z puszek stacjonarnych 1390 zł z e-Skarbonek. W polskim sklepie Delicias de Polonia w Los Cristianos uzbierano dwa razy więcej pieniędzy niż rok wcześniej – 180,18 euro. W zbiórce na tej wyspie brały: Stowarzyszenie Polsko-Kanaryjskie Arka, Fundacja Proyecto Perfecto, sklep Delicias de Polonia,  na tej wyspie zorganizowały też w wypożyczalni rowerów: Bike&Sun, Biuro sprzedaży wycieczek Go Excursion, Kawiarnia El Aderno w Puerto de La Cruz.

Do akcji włączył się też sklep Delicias de Polonia, który w tym roku zebrał 180,18 euro, czyli dwa razy więcej niż rok wcześniej.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.  

W ciągu 31 finałów WOŚP zebrała prawie 2 miliardy złotych i zakupiła ponad 71 tys. sprzętu medycznego.

Foto: Stowarzyszenie Polsko-Kanaryjskie Arka

Foto: Delicias de Polonia

Foto: Fundacja Proyecto Perfecto