WYBUDUJĄ PONAD STO FONTANN DLA ZWIERZĄT

Ciekawostki

Ministerstwo Transformacji Ekologicznej, Walki ze Zmianami Klimatu i Planowania Terytorialnego rządu Wysp Kanaryjskich przeznaczy ponad 14 tysięcy euro na instalację 112 sztucznych fontann na Teneryfie, Gran Canarii i Fuerteventurze oraz na aranżację i konserwację fontann na wyspach Lanzarote, La Palma, La Gomera i El Hierro.

Akcja jest częścią programu „+ por Canarias” opracowanego przez Federację Łowiecką we współpracy z rządem Wysp Kanaryjskich i który już w ubiegłym roku obejmował instalację 118 fontann do picia z udziałem łowców-ochotników.

Doradca José Antonio Valbuena wyjaśnił, że:

– Instalacja poideł ma na celu poprawę dostępu do wody dla dzikich zwierząt, a także pomaga nam w ponownym wszczepianiu ich w niektórych miejscach. Dla niektórych zagrożonych gatunków ptaków, takich jak zięba błękitna z Gran Canarii, woda jest czynnikiem ograniczającym, a ich plany odbudowy obejmują instalację fontann do picia i odnowienie fontann – powiedział.

Ze 112 nowych fontann do picia 64 zostanie zainstalowanych na Teneryfie, 40 na Gran Canarii i 8 na Fuerteventurze. Poidła i fontanny zostaną zlokalizowane na obszarach specjalnej ochrony ptaków lub na obszarze występowania żółwia.

Rząd Wysp Kanaryjskich informuje, że zainstalowane zostaną urządzenia żelbetowe i wodoszczelne o pojemności 80 litrów, przystosowane do zbierania wody deszczowej i przystosowane do zapobiegania wypadkom spowodowanym utonięciem bezkręgowców i kręgowców.

Foto: gobiernodecanarias.org