MOGAN NAJLEPSZĄ GMINĄ TURYSTYCZNĄ

Atrakcje i egzotyka Turystyka

Najlepszą destynacją turystyczną na Wyspach Kanaryjskich została gmina Mogan. Ta część Gran Canarii uznawana jest za najcieplejszy i najbardziej słoneczny zakątek archipelagu.

W ósmej edycji nagród Mencey Futurista de Honor, którymi wyróżniani są profesjonaliści, instytucje i firmy z branży turystycznej, które wywierają najbardziej pozytywny wpływ w tym roku nagrodzono m.in. gminę Mogán na wyspie Gran Canaria za  efektywne zarządzanie solidarną, prężną i odpowiedzialną destynacją turystyczną, która umie dostosować się do czasu w zmieniającym się i skomplikowanym kontekście.

Fot. mogan.es

W czasie pandemii koronawirusa w 2020 i 2021 roku, przy znacznym spadku turystów konieczne było zreformowanie strategii turystycznych i wprowadzenie innowacji w celu reaktywacji ruchu turystycznego i jego dalszej odbudowy. 

Konieczne stało się znalezienie innych sposobów podróżowania, przyciągnięcie turystów i wprowadzenie nowych technologii co okazało się kluczem do sukcesu.

W ostatnich miesiącach do Mogán dołączył też kryzys migracyjny i zakwaterowanie bez zgody i akceptacji władz gminy przybyszów z Afryki w drogich hotelach. Po kilku miesiącach zaczęto ich stamtąd wymeldowywać i przenosić do ośrodków, także na sąsiedniej Teneryfie. Kapituła nagrody wskazała jednak, że samorząd wiedział,  jak zarządzać tą trudną sytuacją, korzystając ze wszystkich dostępnych zasobów, oferując szybkie i skuteczne rozwiązania.