AGENCI CSI MIAMI ZAJĘLI SIĘ WULKANEM NA LA PALMIE

Wulkany

Jeden z epizodów telewizyjnego odcinka popularnego serialu „CSI: Kryminalne Zagadki Miami” został poświęcony skutkom wybuchu wulkanu na kanaryjskiej wyspie La Palmie, który w filmie spowodował potężne tsunami na Atlantyku , a fale dotarły do wybrzeży Stanów Zjednoczonych.

Według scenariusza serialu potężna erupcja wulkanu na La Palmie może doprowadzić do tsunami o katastrofalnych skutkach na wybrzeżach Ameryki Północnej.

W jednym z odcinków serialu telewizyjnego „CSI-Kryminalne zagadki Miami” (odc. 7 w sezonie3) Horatio i jego zespół ścigali przestępców, którzy wykorzystali chaos powstały w Miami po zalaniu w wyniku repliki morskiej przez erupcję wulkanu Cumbre Vieja na La Palmie. W odcinku wirtualne odtworzono wybuch kanaryjskiego wulkanu i następującego po nim tsunami. Nadchodząca olbrzymia fala jest tłem nieudanego napadu, a Horatio i jego drużyna starają się przygwoździć człowieka, który za tym wszystkim stoi.

To było w rozdziale 7 trzeciego sezonu, którego premiera odbyła się w Stanach Zjednoczonych w 2004 roku. Zobacz VIDEO:

W połowie września 2021 roku seria małych ruchów sejsmicznych na La Palmie spowodowała ponad 20 650 trzęsień ziemi – poinformował Instytut Wulkanologiczny Wysp Kanaryjskich (Involcan). Według badań naukowców grunt podniósł się o 10 centymetrów.

Foto: Materiały telewizji CBS