WYBUCH WULKANU NA LA PALMIE TO SPISEK?

Wulkany

Wybuch Wulkanu na La Palmie wciąż przybiera na na sile. Pojawił się nowy otwór wentylacyjny, którym wypływa lawa, powodując kolejne szkody. Tymczasem niektóre informacje wydają się wręcz nieprawdopodobne, jednak w mediach społecznościowych pojawiają się głosy, że wybuch wulkanu to… spisek!
Najpierw niektóre osoby negowały istnienie globalnej pandemii koronawirusa, następnie sprzeciwiali się szczepieniom, uważając je za niepotrzebne i szkodliwe i że wraz z nimi do ciała ludzkiego będą wstrzykiwane mikrochipy, aby np. monitorować ludzi.

Po wybuchu wulkanu Cumbre Vieja na kanaryjskiej wyspie La Palma pojawiły się głosy w internecie, że erupcja wulkaniczna nie jest przypadkowa i że została celowo sprowokowana, jako spisek. Piszą oni, że „chodzi o odwrócenie uwagi ludzi od niebezpiecznych szczepionek” oraz od niespotykanych od lat podwyżek cen prądu w Hiszpanii.

„Erupcję można sprowokować przez satelity z kamerami wyposażonymi w lustrzane obiektywy teleskopu, ogniskując je na kratery wulkaniczne” – twierdzą negocjaniści w mediach społecznościowych.

Kolejna z tych osób napisała na Twitterze, że: „Jeżeli przyjrzycie się zdjęciom i nagraniom video zobaczycie, że lawa wylewa się ze zbocza wulkanu, a nie z jego wierzchołka, skąd, jak się wydaje, powinna wypływać. To bardzo dziwne, ta erupcja nie jest naturalnego pochodzenia”.

Negocjaniści porównują też wulkan do szczepionek, gdyż: „Vacuna” (po hiszpańsku znaczy szczepionka) i „volcan” (co oznacza wulkan), oba słowa zaczynają się na literę »V«, przypadek? Nie sądzę” – pisze kolejna osoba na Twitterze.

Fakty są jednak takie, że wulkan zniszczył już ponad 700 domów na La Palmie. W wielu miejscach pojawił się pył. Władze proszą mieszkańców miejscowości położonych najbliżej Cumbre Vieja, aby pozostali w domach.

Foto: Twitter/Bomberos de LPA

Foto: Twitter/Instituto Espanol de Oceano