ZBIÓRKI I KONCERT DLA UKRAINY

Imprezy Więcej informacji

Zbiórka pieniędzy i koncert charytatywny Giny Damalfi na rzecz Ukrainy odbył się 4 marca 2022 r. na Teneryfie. Z Ukraińcami solidaryzują się też inne Wyspy Kanaryjskie.

4 marca przez cały dzień na Teneryfie prowadzono zbiórkę pieniędzy na rzecz zaatakowanej przez Rosję Ukrainy. Wystąpiła m.in. Gina Damalfi, polska artystka, która mieszka na Teneryfie.

To młoda polska artystka, która wydała swój pierwszy album ot. „Transformacja”. Swoje utwory tworzy na Teneryfie. Także tu powstał teledysk pt. „A kiedy już”, na którym widać m.in. wulkan Teide pokryty śniegiem oraz Los Abades oraz typowe urokliwe uliczki kanaryjskie. Podczas koncertu charytatywnego wystąpił też duet Olga Baraj i Martin Polak.

Wielu mieszkańców Wysp Kanaryjskich solidaryzuje się w Ukrainą. W stolicy wyspy Santa Cruz de Tenerife odbył się protest, w którym uczestniczyli także Polacy i Ukraińcy.

Pokojowy protest zorganizowano też w marcu 2022 roku w Corralejo na Fuerteventurze. Zebrano tam prawie 700€ oraz ubrania, zabawki, leki i środki higieniczne.

Protest i zbiórka na Fuerteventurze Foto: FB/Kasia Woźniacka

Rada Miejska Puerto del Rosario, na znak solidarności i wsparcia dla ludności Ukrainy w obliczu inwazji militarnej Rosji oświetla fasadę ratusza charakterystycznymi kolorami ukraińskiej flagi.

W oświadczeniu Cabildo de Fuerteventura czytamy: „Z powodu wojny na Ukrainie Urząd wygłasza stanowcze oświadczenie w imieniu Fuerteventury za pokojem i przeciw wojnie, okazując pełne poparcie i solidarność z narodem Ukrainy, obstawiając poszukiwania pokojowego rozwiązania dyplomatycznego”.

Foto: Cabildo de Fuerteventura