SUPERBOHATER OCZYSZCZA PLAŻE

Ciekawostki Turystyka

Niemal na każdej plaży wyrzucane są śmieci i niedopałki papierosów. Pojawił się jednak człowiek, który oczyszcza te miejsca i edukuje ludzi na temat recyklingu. Zanany jest jako Kapitan Canarias.

Ollie pochodzi z miejscowości Ingenio na Gran Canarii. Na co dzień pracuje w Parku dla dzieci, ale niemal każdego ranka zbiera papiery, butelki i niedopałki papierosów z plaży w przebraniu superbohatera.

Swoją walkę ze śmieciami zaczął w 2019 roku w Puerto del Rosario na Fuerteventurze, zainspirowany przez przyjaciela, który jest nauczycielem i przesyła na YouTube filmy ze zdrowymi przepisami skierowanymi do dzieci przebranych za superbohatera.

Ollie postanowił stworzyć własnego superbohatera, gdyż martwił się niszczeniem krajobrazu i ochroną przyrody.

Dodatkowo, aby turyści na plażach Fuerteventury zrozumieli jego przesłanie, nosi flagę Wysp Kanaryjskich i zbiera niedopałki papierosów w pustych butelkach po wodzie o pojemności 5 i 8 litrów.

W jednym ze swoich wyzwań, nazwanym #ChallengeCuidaFuerteventura butelki ośmiolitrową i trzy butelki pięciolitrowe niedopałkami papierosów, bo głównie te śmieci zbiera na kanaryjskich plażach.

Warto przypomnieć, że za palenie papierosów na plażach w Hiszpanii grozi mandat w wysokości 2 tys. euro.

Foto: Facebook/El Capitán Canarias