TURYSTA WJECHAŁ W TARAS KAWIARNI

Aktualności Interwencje

8 osób zostało rannych, w tym najciężej 4-miesięczne dziecko, gdy angielski turysta prowadząc wynajęty pojazd stracił panowanie nad samochodem i wjechał w pełen ludzi taras kawiarni w Corralejo na kanaryjskiej Fuerteventurze. 

Do wypadku doszło w ostatnim dniu sierpnia 2023 r. na ulicy Avenida Nuestra Señora del Carmen w pobliżu pięknej plaży, w centrum popularnej turystycznej miejscowości, często odwiedzanej także przez Polaków – Corralejo.

Wynajęty samochód uderzył z dużą siłą w taras baru, w którym przebywali mieszkańcy tej miejscowości.

Policja informuje, że kierowca nie został przebadany na obecność alkoholu i narkotyków. Według podinspektora lokalnej policji w La Oliva, Jorge Fleitasa, w wypowiedzi dla Canarias Radio, wiele może wskazywać na to, że kierowca cierpiał na jakąś patologię medyczną i prawdopodobnie zasłabł za kierownicą.
Pogotowie ratunkowie przetransportowało ranne osoby do szpitala. Dwóch najciężej poszkodowanych zabrał tam śmigłowiec, w tym jeden, który zadysponowano specjalnie z sąsiedniej Gran Canarii.

Burmistrz miasta La Oliva, Isaí Blanco, wyraził głębokie zaniepokojenie incydentem i stwierdził: „Myślami jesteśmy z osobami dotkniętymi tym tragicznym wydarzeniem. Ściśle współpracujemy z odpowiednimi władzami, aby wyjaśnić, co się stało i wesprzeć ofiary i ich rodziny w tym trudnym czasie”.

Z Departamentu Bezpieczeństwa Obywateli Rady Miasta La Oliva, którym również kieruje Isaí Blanco, dodał: „Koordynacja zespołów ratunkowych i szybka reakcja służb bezpieczeństwa i zdrowia miały fundamentalne znaczenie. Dziękujemy wszystkim profesjonalistom i przypdkowym obywatelom, którzy zebrali się, aby zapewnić natychmiastową pomoc w tym incydencie. Będziemy nadal współpracować, aby zapewnić bezpieczeństwo naszej społeczności”.

Podinspektor lokalnej policji w La Oliva, Jorge Fleitas, podziękował za cenny udział przypadkowych przechodniów i szybkie działanie pracowników służby zdrowia, lekarzy, strażaków, straży cywilnej, policji krajowej i lokalnej policji, którzy przybiegli ratować rannych, pomimo dnia wolnego na służbie.

Foto: Facebook/Bomberos La Oliva, Policia Local La Oliva