AUTOSTRADOWE REMONTY NA TENERYFIE

Aktualności

Od 3 października drogowcy remontują jezdnię południową na autostradzie TF-1 południowej, na odcinku od turystycznej miejscowości Costa Adeje do węzła Playa Paraíso pomiędzy kilometrami 76,8 i 81,1.

Z tego powodu dojazd autostradą do miejscowości turystycznych na Taneryfie może być znacznie utrudniony. Podczas prac drogowych ruch został przekierowany z jezdni południowej i wszystkie pojazdy muszą korzystać z jednego pasa jezdni północnej w kierunku Santa Cruz podczas prowadzenia robót.

W nocy, od 22:00 do 6:00, różne skrzyżowania mają być zamknięte aż do 7 października 2021 roku.

Drogowcy informują, że podczas nocy niektóre odcinki będą nieczynne:
– Węzeł 78 w kierunku Costa Adeje / La Caleta / Fañabé.
– Skrzyżowanie 79A przy wjeździe do Adeje.
– Skrzyżowanie 79B w kierunku Las Nieves / Los Olivos.
– Skrzyżowanie 81 w kierunku Los Menores / Armeñime / Playa Paraíso.

Pojazdy jadące w kierunku południowym, chcące dostać się do La Caleta, Adeje lub Los Menores / Armeñime / Playa Paraíso są zmuszone przejechać przez skrzyżowanie 87 nowej części TF-1, aby zawrócić w La Vera / Playa San Juan.

Również pojazdy, które chcą dojechać do autostrady TF-1 na skrzyżowaniach 78, 79A, 79B i 81 w kierunku Guía de Isora, powinny zjechać w kierunku Santa Cruz i zawrócić na skrzyżowaniu 73 w Playa de las Americas.

Prace te są częścią planu modernizacji autostrady TF-1, który rozpoczął się w kwietniu 2021 roku i potrwa do sierpnia 2022 roku. Dzięki temu 40 kilometrów autostrady pomiędzy miejscowościami Adeje, a Arico zostaną odnowione.

Foto: Twitter/Cabildo de Tenerife