WAKACJE PREMIERA NA LANZAROTE

Ciekawostki Turystyka

W szczycie politycznej gorączki w Hiszpanii, po przyspieszonych wyborach parlamentarnych, urzędujący premier rządu Pedro Sánchez wypoczywa wakacjach w rezydencji królewskiej La Mareta na Lanzarote.

Pełniący obowiązki szefa rządu Pedr Sánchez i jego rodzina spędzają wolne dni na tej kanaryjskiej wyspie w terminie od 1 do 17 sierpnia 2023 roku.

Odkąd po raz pierwszy został zaprzysiężony jako premier, Sánchez wielokrotnie wybierał tę rezydencję dziedzictwa narodowego w mieście Costa Teguise na spędzenie wakacji. Ostatni raz był tu w kwietniu 2022 roku, podczas Wielkiego Tygodnia.

Premier pojawił się się w tropikalnej koszuli, berecie i okularach przeciwsłonecznych z żoną Begoñą Gómez. Według lokalnej gazety La Provincia, 12 sierpnia 2023 roku odwiedzili targ rękodzieła w wiosce Haría.

Według lokalnej gazety, udali się do Haría w południe i spędzili wieczór razem w restauracji Tacande, na placu Haría, z kilkunastoma osobami i za zamkniętymi drzwiami.

Budynek, w którym przebywa premier, to kompleks zbudowany dla króla Jordanii Husajna, który pod koniec lat osiemdziesiątych podarował go królowi Juanowi Carlosowi I.

Jakiś czas temu Casa del Rey udostępniła Dziedzictwu Narodowemu tę rezydencję, w której przebywały głowy państw lub rządów, jak byli kanclerze Niemiec Helmut Kohl i Gerhard Schröder, prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow, były prezydent Czech Václav Havel czy poprzedni premierzy Hiszpanii José María Aznar i José Luis Rodríguez Zapatero, a także sam Sánchez.

Podczas swoich letnich pobytów na wyspie Sánchez zwykle podąża za profilem rodzinnym i prywatnym, który tylko sporadycznie przerywa, aby odwiedzić Urząd WYspy Lanzarote i tam porozmawiać przez kilka minut z prezydentem Wysp Kanaryjskich i prezesem korporacji.

Tymczasem wciąż nie wiadomo, kto zostanie nowym premierem rządu Hiszpanii po przedterminowych wyborach, które odbyły się w tym kraju 23 lipca 2023 roku.

Hiszpański dziennik “El Pais” napisał, że wbrew przedwyborczym oczekiwaniom i sondażom, które dawały koalicji centroprawicowej Partii Ludowej (PP) i nacjonalistom z Vox, większość parlamentarną, blok tych opozycyjnych wobec rządu Pedro Sancheza ugrupowań nie może dziś zapewnić Hiszpanii większości parlamentarnej i trwałego rządu.

Gazeta twierdzi, że tegoroczne wybory w Hiszpanii powstrzymały widoczny w ostatnim czasie fenomen wzrostu poparcia dla sił prawicowych w Europie.

Foto: Facebook